Dinu Lipatti Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dinu Lipatti Forum

Forum al Liceului de Arta Dinu Lipatti, Pitesti
 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical...

In jos 
+4
Ionitza Mihai
cORNy
Fishy
F l S H Y
8 participanți
AutorMesaj
F l S H Y
(x_x) Adminul (+_+)
(x_x) Adminul (+_+)
F l S H Y


Numarul mesajelor : 202
Varsta : 34
Data de inscriere : 16/09/2007

Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical... Empty
MesajSubiect: Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical...   Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical... EmptyLun Sept 17, 2007 3:01 pm

Dar oricum nu cred ca stiu ce inseamna "a discrimina"... jocolor Intrebarea mea: n-ar fi logic ca liceul nostru sa fie cel cu cei mai putini manelisti pe metru patrat?
Sus In jos
https://dinulipatti.forumgratuit.ro
Fishy
Micron
Micron



Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 21/09/2007

Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical... Empty
MesajSubiect: Merge?   Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical... EmptyVin Sept 21, 2007 12:27 pm

Merge, Hurray!
Sus In jos
cORNy
Aproape mediocru
Aproape mediocru
cORNy


Numarul mesajelor : 45
Varsta : 34
Location : Pitesti
Data de inscriere : 21/09/2007

Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical... Empty
MesajSubiect: discriminare!   Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical... EmptyVin Sept 21, 2007 7:47 pm

pai normal ca nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical... e frumos sa discriminezi rasa afro
Sus In jos
F l S H Y
(x_x) Adminul (+_+)
(x_x) Adminul (+_+)
F l S H Y


Numarul mesajelor : 202
Varsta : 34
Data de inscriere : 16/09/2007

Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical... Empty
MesajSubiect: :)))   Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical... EmptyVin Sept 21, 2007 7:49 pm

asa cere bunul simt!
Sus In jos
https://dinulipatti.forumgratuit.ro
Ionitza Mihai
Marfa
Marfa
Ionitza Mihai


Numarul mesajelor : 136
Varsta : 34
Location : Quahog
Data de inscriere : 05/10/2007

Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical... Empty
MesajSubiect: Maneloidus maximus   Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical... EmptyDum Oct 07, 2007 10:17 pm

Referitor la intrebarea ta; manelistul este o specie foarte raspandita capabila sa se dezvolte in orice mediu shi manifesta tenditze ostile fatza de celelalte culturi muzicale...dezvoltarea ei este direct proportzionala cu insuficientza neuronala, iar din ashtia avem destui in liceu jocolor
Sus In jos
http://www.cadouri-lux.ro
abcabcd
Micron
Micron



Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 08/10/2007

Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical... Empty
MesajSubiect: Re: Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical...   Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical... EmptyLun Oct 08, 2007 4:37 pm

Cum ne laudam ca suntem un liceu care promoveaza cultura, ar fi normal sa nu avem manelisti (nu ca densitate mai mica sau asa ceva, chiar nu ar trebui sa avem deloc). Si de ce nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical? Imi formez parerile dupa ce criteriu vreau eu, ca doar sunt ale mele! Razz
Sus In jos
F l S H Y
(x_x) Adminul (+_+)
(x_x) Adminul (+_+)
F l S H Y


Numarul mesajelor : 202
Varsta : 34
Data de inscriere : 16/09/2007

Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical... Empty
MesajSubiect: Pai......   Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical... EmptyJoi Oct 11, 2007 8:35 am

Pot sa fie manelisti (care sunt mereu coca)... sau doar coca.... hmmm scratch
Sus In jos
https://dinulipatti.forumgratuit.ro
abcabcd
Micron
Micron



Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 08/10/2007

Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical... Empty
MesajSubiect: Re: Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical...   Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical... EmptyVin Oct 12, 2007 8:17 pm

Coca, manelisti... tot discomfort vizual/fonic. Oricum, am obosit sa ma iau de ei. Ma sperie ca incep sa nu ma mai enerveze... [/img]
Sus In jos
GipsyKilla>:)
Micuţ
Micuţ
GipsyKilla>:)


Numarul mesajelor : 37
Varsta : 32
Data de inscriere : 14/10/2007

Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical... Empty
MesajSubiect: Re: Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical...   Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical... EmptyMier Oct 17, 2007 8:41 pm

a fi sau a nu fi coca.. aceasta e intrebarea Neutral
Sus In jos
Habar-n'am
Micuţ
Micuţ
Habar-n'am


Numarul mesajelor : 34
Varsta : 32
Location : Alexandria
Data de inscriere : 07/01/2008

Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical... Empty
MesajSubiect: Re: Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical...   Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical... EmptyVin Ian 11, 2008 11:45 pm

Catalina a scris:
Coca, manelisti... tot discomfort vizual/fonic. Oricum, am obosit sa ma iau de ei. Ma sperie ca incep sa nu ma mai enerveze... [/img]
lasa ca ai avit grija de taximetristul ala bine de tot...dar..chiar l-ai redus la tacere:)):twisted:u little devil
Sus In jos
F l S H Y
(x_x) Adminul (+_+)
(x_x) Adminul (+_+)
F l S H Y


Numarul mesajelor : 202
Varsta : 34
Data de inscriere : 16/09/2007

Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical... Empty
MesajSubiect: Re: Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical...   Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical... EmptyVin Ian 11, 2008 11:54 pm

Vreau si eu sa stiu faza cu taximetristul Very Happy
Sus In jos
https://dinulipatti.forumgratuit.ro
Habar-n'am
Micuţ
Micuţ
Habar-n'am


Numarul mesajelor : 34
Varsta : 32
Location : Alexandria
Data de inscriere : 07/01/2008

Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical... Empty
MesajSubiect: Re: Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical...   Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical... EmptySam Ian 12, 2008 12:42 am

tu vrei cam multe;))
Sus In jos
F l S H Y
(x_x) Adminul (+_+)
(x_x) Adminul (+_+)
F l S H Y


Numarul mesajelor : 202
Varsta : 34
Data de inscriere : 16/09/2007

Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical... Empty
MesajSubiect: Re: Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical...   Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical... EmptySam Ian 12, 2008 10:32 am

Sper ca era o glumita, pentru ca sunt cam admin Smile vroiam sa stiu exact cine esti mai mult ca sa vad daca esti din scoala... intelegi?
Sus In jos
https://dinulipatti.forumgratuit.ro
Habar-n'am
Micuţ
Micuţ
Habar-n'am


Numarul mesajelor : 34
Varsta : 32
Location : Alexandria
Data de inscriere : 07/01/2008

Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical... Empty
MesajSubiect: Re: Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical...   Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical... EmptyVin Feb 01, 2008 4:15 pm

stiu ca esti admin:-j...si stiu ca sunt singurul care c-am posteaza in clipa de fata pe forumul asta...se pare ca nu prea are succes forumul;)...Very Happy...glumeam..ai f acut o treaba buna oricum;)... nu sunt din scoala dar presupun ca ai aflat deja asta;)
Sus In jos
YearZero
Micron
Micron
YearZero


Numarul mesajelor : 13
Varsta : 35
Location : Pitesti, Bucuresti, Constanta.. WORLDWIDE !
Data de inscriere : 28/11/2008

Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical... Empty
MesajSubiect: Re: Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical...   Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical... EmptyVin Noi 28, 2008 11:21 am

Cocalarii si pitpoancele trebuie sa existe prin orice liceu, fie ca de arte fie de altceva. Ganditi-va ca nu numai in Romanica se intampla chestia asta, o sa vedeti cazuri de genu si in Germania si in MB si in America si in etcetera. Treaba cu discriminatul vine fie de la educatia primita in familie, pentru ca un om educat si cu capul pe umeri isi vede de treaba lui si nu se mai oboseste sa discrimineze oameni care nu au nicio treaba cu activitatea lui. De exemplu, noi ca artisti ar trebui sa ne axam pe ce facem noi si nu pe ce fac altii Very Happy Si e vorba si de varsta si cultura. Copilasii care nu stiu ce-i aia incep sa discrimineze si sa se tina de smardoiala, la fel si astia de seama noastra (majoritatea manelari si cocalari.. pitzicolari) care nu stiu sa aprecieze un gen de muzica doar pentru ca e un gen de muzica, si nu un mijloc prin care sa ne discriminam. Manelele nu sunt muzica. Manelele sunt poceala intre muzica lautareasca marginasa si muzica turceasca dance, adusa in Romania dupa '94. Muzica tiganeasca adevarata nu are ce cauta in aceeasi oala cu maneaua. Tiganii originali sunt facuti de ras de acesti cocalari, wanna-be muzicanti care scot piese pe banda si cu a caror prostie atrag prosti dispusi sa plateasca pentru asemenea porcarii.
Acum ca am facut un eseu aici, astept si criticile de rigoare Smile) nu ma supar sa fiu criticat.. m-am obisnuit in facultate cu asta Razz
Sus In jos
Continut sponsorizat





Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical... Empty
MesajSubiect: Re: Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical...   Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical... Empty

Sus In jos
 
Nu e frumos sa discriminezi pe motiv de gen muzical...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dinu Lipatti Forum :: Orice :: Placeri si neplaceri-
Mergi direct la: